Automobilio draudimas – kaip jį išsirinkti?

Auto draudimas internetu

Šiandien beveik kiekviena šeima turi bent vieną automobilį. Jis neatsiejamas pagalbininkas kasdien keliaujant į darbo vietą, tvarkant būtiniausius reikalus bei, žinoma, keliaujant. Nenuostabu, jog net ir menkiausi jo gedimai sukelia nemažai problemų ir sulėtina gyvenimo tempą. Tam, kad taip nenutiktų, verta investuoti į automobilio draudimą. Šiame straipsnyje pasidalinsime pagrindiniais patarimais, į kuriuos reikėtų atsižvelgti draudžiant savo transporto priemonę.

Automobilių civilinės atsakomybės draudimasVisų pirma, atlikite automobilio draudimo kainos apskaičiavimą internetu. Jis leis pamatyti orientacinę paslaugos kainą ir palyginti ją skirtingose draudimo bendrovėse. Kad tai sužinotumėte, pakaks užpildyti reikiamus duomenis – transporto priemonės savininko asmens kodą, transporto priemonės valstybinį numerį, modelį, pagaminimo metus ir panašiai. Atminkite, jog kaina, kurią matote – apytikslė, tikrąją pinigų sumą sužinosite jau apsilankę fizinėje įstaigoje ir pasikonsultavę su specialistais. Dėl šios priežasties nereikėtų pernelyg apsidžiaugti pamačius itin žemą kainą ar išsigąsti, jeigu ji viršija tai, ką galėtumėte sau leisti.

Taip pat, labai svarbu įvertinti, kokio tiksliai draudimo jums reikia. Pavyzdžiui, apsidraudę vien tik privalomuoju transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės (dar žinomu kaip trečiųjų šalių) draudimu tarsi sutaupote, kadangi mokate tik už tą žalą, kurią sukėlėte kitiems eismo dalyviams ar jų nuosavybei. Vis dėlto, toks draudimas neapsaugo nuo asmeniškai sukeltos avarijos, ilgapirščių „pasisvečiavimo“ transporto priemonėje ar tokios nelaimės kaip gaisras. Tai reiškia, jog sukėlus eismo įvykį, apiplėšimo ar gaisro metu už patirtą žalą reikėtų susimokėti iš savo kišenės. Norint didesnės apsaugos, rekomenduojama rinktis ir kasko draudimą. Jo tikslas – padengti išlaidas už žalą, kurią sukėlė draustos transporto priemonės savininkas (net jeigu iš karto ir nėra išaiškintas tikrasis eismo įvykio kaltininkas), vagys ar gamtos stichija.

Auto draudimas internetuAutomobilio draudimas ir jo kainos gali skirtis ne tik skirtingose draudimo bendrovėse, bet ir atsižvelgiant į konkrečias sąlygas. Kaina skirsis, priklausomai nuo to, kokiam laikui drausite turimą transporto priemonę. Privalomasis civilinės atsakomybės draudimas suteikia galimybę apsidrausti mažiausiai mėnesiui, daugiausiai – metams. Kasko draudimas paprastai sudaromas 12 mėnesių. Kainos tiek už vienos, tiek kitos rūšies draudimą priklauso ir nuo automobilio modelio, galingumo, amžiaus, taip pat, nuo vairuotojo patirties bei amžiaus. Paprastai manoma, jog vyresnio amžiaus žmonės priklauso rizikos grupei ir už draudimą turėtų mokėti daugiau, tai – mitas. Draudėjai teigia, jog senjorai paprastai yra atsargesni, įvertina galimus pavojus, todėl jų įmokos kai kuriais atvejais netgi būna mažesnės. Dar vienas mitas, jog draudimas sostinėje kainuoja daug daugiau nei mažesniame mieste. Žinoma, tam tikri skirtumai galimi, tačiau tai vėlgi priklauso nuo konkrečių transporto priemonių ar jų savininkų savybių ir to fakto, jog sostinėje daugiau prabangesnių ir naujesnių automobilių, kurių draudimas automatiškai yra brangesnis.

Taigi, automobilio draudimas yra geriausias sprendimas kiekvienam, siekiančiam kuo geriau pasiruošti galimiems nemalonumams, susijusiems su transporto priemonės eksplotavimu. Be abejonės, idealiame pasaulyje tokių draudimų sutarčių nereikėtų sudaryti, tačiau norint apsisaugoti nuo galimų vagysčių, neatsargaus elgesio kelyje ar gamtos stichijų sukeltų nelaimių, vertėtų investuoti ir apsidrausti tiek privalomuoju civilinės atsakomybės, tiek savanorišku kasko draudimu.