Automobilių kasko draudimas – kas tai?

Automobilių KASKO draudimas

Nusipirkote naują automobilį ir nekantraujate pradėti jį naudoti? Puiku. Vis dėlto, prieš pradedant tai daryti, svarbu užtikrinti tiek savo, tiek kitų eismo dalyvių saugumą. Tai padaryti padės atsakingas ir atidus elgesys kelyje, privalomasis transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės (TPVCA) draudimas bei dar vienas – savanoriškas automobilių kasko draudimas. Ką turėtumėte apie jį žinoti?

Automobilių draudimasPrivalomasis civilinės atsakomybės draudimas yra skirtas tretiesiems asmenims sukeltai žalai atlyginti, tačiau norint apsisaugoti nuo kitų rizikų, vertėtų investuoti ir į kasko draudimą. Juo draudžiamasi dėl transporto priemonės savininkų sukeltų eismo įvykių, vagysčių ar panašios tyčinės veiklos (pavyzdžiui, automobilio sugadinimo), stichinių ar gamtinių nelaimių. Svarbu pastebėti, jog automobilių kasko draudimas atlygina žalą net ir tuo atveju, jeigu kaltininkas yra automobilio savininkas arba jis nėra žinomas. Priklausomai nuo draudimo bendrovės, galima tikėtis ir išlaidų atlyginimo už techninę pagalba kelyje, pašalinant priemonę nuo važiuojamosios kelio dalies ar nugabenimo iki serviso, taip pat pakaitinio automobilio nuomos.

Dažniausiai kasko draudimas numatomas 12 mėnesių. Yra keli  pagrindiniai draudimo variantai – rinkos verte (vertinant arba nevertinant transporto priemonės nusidevėjimą), nauja verte bei atskirai draudžiant automobilį tik nuo galimos vagystės. Pastaruoju atveju įmokos dydis yra mažesnis – nuo keliolikos iki 60%. Šalia to, automobilių kasko draudimas numato ir papildomus draudimo variantus, kai drauge apdraudžiami vairuotojas ir keleiviai bei visa papildoma automobilio įranga, kuri gali būti sugadinta eismo įvyko, stichinės nelaimės ar vagystės metu.

Automobilių KASKO draudimasKaip jau minėjome, draudimo kaina priklauso nuo kelių skirtingų faktorių. Norint sužinoti apytikslią sumą, galima atlikti skaičiavimus internete, nurodžius savo asmens kodą, automobilio valstybinį numerį, modelį, pagaminimo metus, vairuotojo stažą ir amžių. Taip pat, kaina priklausys ir nuo to, ar rinksitės pilną kasko draudimą, ar dalinį, skirtą apsisaugoti tik nuo vagystės. Pastarojo įmokos dydis taip pat svyruos, priklausomai nuo modelio, kadangi ne visos transporto priemonės yra vienodai „patrauklios“ ilgapirščiams. Siekiant dar daugiau sutaupyti, rekomenduojama automobilį drausti pavasarį. Teigiama, jog jo kainos mažiausios nuo kovo vidurio iki gegužės pabaigos. Priėmus tokį sprendimą, galima sutaupyti iki 30%. Verta prisiminti, jog tam tikrais atvejais, patenkate į padidintos rizikos grupę, todėl už draudimą gali tekti sumokėti ir daugiau. To pavyzdžiai – taksi automobiliai, mokomieji automobiliai, 2 metų vairavimo stažo neturintis vairuotojas. Šiuo atveju svarbu paneigti ir du pakankamai nusistovėjusius mitus. Manoma, jog senyvo amžiaus vairuotojai ir moterys už automobilio draudimą moka daugiau, esą jie patenka į padidintos rizikos grupę. Vis dėlto, tiesa kitokia – tiek vyresnio amžiaus vairuotojai, tiek moterys paprastai yra atidesni ir atsargesni kelyje, todėl sukelia mažiau nelaimių, todėl ir už draudimą moka tiek pat, o kartais ir mažiau nei vyrai, kurie linkę daugiau rizikuoti ir pervertinti savo galimybes.

Taigi, kasko automobilių draudimas yra papildoma apsauga kiekvienam vairuotojui, norinčiam jaustis saugiai kelyje ir apsisaugoti nuo galimų vagysčių, gamtinių ar stichinių nelaimių. Investicija į tokios rūšies draudimą užkirs kelią nemaloniems finansiniams rūpesčiams, kurie gali ištikti dėl asmeninio neatsargumo, trečiųjų asmenų ar gamtos kaltės.