Būsto draudimas internetu – kaip išsirinkti?

Būsto draudimas metams
Pigus namų draudimas.

Nuosavas būstas – tai bene svarbiausia kiekvieno žmogaus nuosavybė, suteikianti saugumą ir jam pačiam, ir kartu gyvenantiems jo artimiesiems. Dėl šios priežasties itin svarbu pasirūpinti, jog ir pats būstas išliktų saugus, o, nelaimingo atsitikimo atveju – maksimaliai apdraustas nuo galimos žalos, sukeltos tiek tyčinės ar netyčinės trečiųjų asmenų veikos, tiek gamtos stichijų ar kitų galimų įvykių. Šiandien bene visos draudimo paslaugas Lietuvoje siūlančios įmonės teikia būsto draudimo pasiūlymus, kurie apima tą pačią apsaugą, bet vis dėlto siūlo skirtingas sąlygas, kainas bei papildomas paslaugas. Jeigu esate žmogus, itin taupantis savo laiką, bet norintis garantuoti turto saugumą – būsto draudimas internetu yra tai, ką turėtumėte pasirinkti, siekdami kuo greičiau išsirinkti tinkamiausią pasiūlymą.

Būsto draudimas metams
Pigus namų draudimas.

Vienas iš pirmųjų žingsnių, kuriuos turėtumėte atlikti, pasirinkdami jūsų poreikius geriausiai atitinkančią draudimo bendrovę, tai pasidomėti jų teikiamais pasiūlymais internetinėse svetainėse. Paprastai ten nurodomos visos draudimo rūšys, preliminarios kainos, rizikos, nuo kurių draudžiama ir specialūs pasiūlymai. Tai padaryti privaloma ne tik siekiant sutaupyti, bet ir pasirinkti tokį draudimą, kuris padengs reikiamus nuostolius, atsitikus nenumatytai nelaimei. Paprastai internetiniuose draudimo įmonių puslapiuose veikia specialios skaičiuoklės, leidžiančios preliminariai nustatyti įmokos dydžius, kuriuos tektų mokėti už paslaugą. Nepaisant to, jog tai apytiksliai skaičiai, toks palyginimas gali padėti įvertinti skirtumus ir pasirinkti tinkamiausią variantą.

Svarbu nuspręsti ir tai, koks tiksliai būsto draudimas tinka jūsų turimai nuosavybei. Tai priklauso nuo to, kur gyvenate – didmiestyje, miestelyje ar kaime, ar turite kaimynų, o gal gyvenate vienkiemyje, ar jūsų namas senos, ar naujos statybos, ar tinkamai veikia vandentiekio ir elektros tinklai, ar vyksta remonto darbai, ar turite papildomų apsaugos priemonių – signalizaciją, šarvo duris, dūmų detektorius ir panašiai (papildomų priemonių turėjimas gali sumažinti draudimo įmokų dydžius), ar nesate padidintos rizikos zonoje (pavyzdžiui, itin pavojingoje miesto vietoje, ar teritorijoje, kuri pavasarinių potvyniu metu gali būti užlieta). Nuo to priklausys tiek draudimo sąlygos, tiek įmokos ir jų dydis.

Būsto draudimas
Pigiausias būsto draudimas internetu metams.

Būsto draudimas internetu bus pats naudingiausias ir efektyviausias tik tuo metu, kai, savarankiškai išnagrinėję sąlygas skirtingose bendrovėse, kreipsitės į konkrečias draudimo įmones ir aptarsite savo atvejį, atsižvelgdami į būsto ypatybes. Siekdami užmegzti ilgalaikį ryšį su klientu, draudimo agentai paprastai yra pasirengę pasiūlyti mažesnes įmokas ar papildomus pasiūlymus, kurių nematote naudodamiesi internetinės skaičiuoklės paslaugomis.

Taigi, būsto draudimas internetu – tai puiki pradžia kiekvienam, siekiančiam užtikrinti saugumą namuose ir maksimalią jo apsaugą nelaimingo atsitikimo atveju. Kainų ir sąlygų lyginimas gali padėti sumažinti ilgą draudimo įmonių sąrašą iki vos kelių įstaigų, kurių atstovus turėtumėte susitikti asmeniškai. Konkrečios jūsų būsto ypatybės bei galimos rizikos sąlygos tiek draudžiamos rizikos dydį, tiek jūsų įmokas. Svarbu nepersistengti ir nemokėti už tai, ko jums visai nereikia, pavyzdžiui, jeigu gyvenate sausoje zonoje, draudimo nuo pavasarinių potvynių rizikos jums tikrai neprireiks. Dėl šios priežasties pokalbis su draudimo bendrovės agentu, orientuotu į jūsų gerovę ir tarpusavio ryšio užmezgimą, yra be galo svarbus. Išsakykite tai, ko pageidaujate ir pasirinkite geriausią jums pasiūlytą sprendimą.