Civilinės atsakomybės turto draudimas – svarbiausia informacija

Pigus civilinės atsakomybės turto draudimas
Namų civilinės atsakomybės draudimas.

Siekdami apsaugoti savo sveikatą slidinėdami Alpėse ar plaukdami kalnų upėmis Pietų Amerikoje, draudžiamės kelionių draudimu, norėdami sumažinti finansinę žalą nelaimingo atsitikimo kelyje atveju, apdraudžiame turimą transporto priemonę, o baimindamiesi galimo apiplėšimo namuose ar automobilyje, pasirūpiname turto draudimu. Tačiau lygiai taip pat svarbu įvertinti ir tai, jog kai kuriais atvejais būtent jūs galite būti konkretaus įvykio kaltininkas, todėl vertėtų išsiaiškinti, kas yra civilinės atsakomybės turto draudimas ir kokią apsaugą jis suteikia.

Būsto Civilinės atsakomybės draudimas
Pigus būsto civilinės atsakomybės draudimas.

Civilinės atsakomybės turto draudimas atlygina jūsų turto naudojimo sukeltą žalą trečiųjų asmenų gyvybei, sveikatai ar turtui. Tai viena iš fizinio asmens civilinės atsakomybės draudimo šakų, apimanti konkretesnę – turto – sritį. Tokį draudimą galima įsigyti vienu metu draudžiant būstą ir turtą, ir dalyje šalies draudimo kompanijų už tokį draudimą nereikia atskirai mokėti. Paprastai civilinės atsakomybės turto draudimas rekomenduojamas senos ar naujos statybos daugiabučių, kotedžų bei bendrų namų gyventojams, kurie dėl bendro vandentiekio tinklo rizikuoja sukelti mažesnę ar didesnę nelaimę – pavyzdžiui, dėl sugedusios skalbyklės užlieti kaimynų butus ar bendro naudojimo patalpas ar gaisro atveju sugadinti kaimynų turtą.

Konkrečiau kalbant, apsidraudžiant tokiu draudimu yra atlyginama žala, kurią patiria tretieji asmenys dėl netyčinio jūsų ar jūsų šeimos narių elgesio, buitinių veiksmų. Taip pat, padengiami nuostoliai dėl žalos, sukeltos naudojantis tokiomis nemotorinėmis transporto priemonėmis kaip, pavyzdžiui, dviratis, riedlentė, jūsų veiksmų, praktikuojant neprofesionalią sporto šaką ar dėl jūsų vykdomo remonto, statybos ar renovacijos darbų sukeltos žalos kaimynų turtui, sveikatai ar gyvybei. Pavyzdžiui, jeigu jūsų ar jūsų vaikas, važiuodami riedlente siužeisite kaimyną ar praeivį, draudimas pasirūpins nukentėjusiojo gydymo išlaidas, jeigu reikės, suteiks papildomą žalos atlyginimą. Kitaip tariant, nelaimės atveju, už pasekmes tiesiogiai atsakysite ne jūs, o draudimo kompanija.

Pigus civilinės atsakomybės turto draudimas
Namų civilinės atsakomybės draudimas.

Tokį civilinės atsakomybės turto draudimą siūlo dauguma Lietuvoje veikiančių draudimo įmonių. Jų kainų skirtumus galima palyginti pasinaudojus internetinėmis skaičiuoklėmis. Pakanka nurodyti savo asmeninius duomenis, turto pobūdį, dydį, vietą ir kitus prašomus duomenis. Įprastai siūlomos sumos, skirtos atlyginti turto savininko sukeltą žalą tretiesiems asmens, svyruoja nuo 2800 iki 28 0000 eurų. Vis dėlto, kiekviena draudimo bendrovė siūlo skirtingas sąlygas, kai kuriais atvejais – nuolaidas, todėl geriausia aklai nesivadovauti tokiais internete paskaičiuotais rezultatais, o naudoti juos kaip gaires ir kreiptis į konkrečias draudimo įmones, konsultuojantis su ten dirbančiais savo srities specialistais, kurie tinkamai įvertins jūsų situaciją ir pasiūlys geriausią sprendimą.

Taigi, civilinės atsakomybės turto draudimas yra puikus pasirinkimas kiekvienam, besirūpinančiam savo kaimynų gerove, sveikata, gyvybe bei gerų santykių su jais palaikymu. Jis taip pat naudingas, siekiant apsaugoti atsitiktinai sutiktus žmones, nukentėjusius dėl vienokio ar kitokio jūsų turto naudojimo. Beje, jis veikia net ir jums atostogaujant. Jeigu plaukdami Amazonės netyčia įstumsite kitus keliautojus į vandenį ir taip juos sužalosite, jų sveikatos išlaidas padengs būtent šis draudimas. Dėl šios priežasties verta investuoti į tokią apsaugą ir ramiai miegoti žinant, jog jūsų turimas turtas ir jo panaudojimas, jeigu ir sukels žalą aplinkiniams, yra apsaugotas draudimu, garantuojančiu reikiamą kompensaciją.