Kelionių draudimas – kaip jį išsirinkti?

Nelaimingų atsitikimų kelionėje draudimas

Kelionės – viena iš geriausių gyvenimo patirčių, ypač tada, kai joms tinkamai pasiruošiama. Tačiau, pripažinkite, net ir tobuliausios atostogos gražiausiose pasaulio vietose apkarsta tuo atveju, jeigu staiga prireikia mediko pagalbos ar paprasčiausios tabletės nuo skausmo. Neturint kelionės draudimo tokios problemos gali sukelti daugiau rūpesčių nei reikėtų – tiek laiko, tiek pinigų atžvilgiu. Dėl šios priežasties šiame straipsnyje pasidalinsime, kaip išsirinkti kelionių draudimą ir pasiruošti galimiems iššūkiams.

Nelaimingų atsitikimų kelionėje draudimas
Nelaimingų atsitikimų kelionėse draudimas.

Visų pirma, nuspręskite, ar rinksitės vienkartinį ar ilgalaikį draudimą. Paprastai kiekvienos išvykos iš valstybės metu reikalingas atskiras kelionių draudimas, galiojantis apibrėžtą laiko tarpą. Pildant draudimo sutartį, galima pasirinkti ne būtinai konkrečią valstybę (Italiją, Ispaniją ar Graikiją), bet ir regioną, pavyzdžiui, Europos Sąjungą, Baltarusiją ar Rytinę Europą. Toks variantas puikiai tiks keliaujantiems kelis kartus į metus ar dar rečiau. Vis dėlto, jeigu kelionės – jūsų gyvenimo būdas, vertėtų investuoti į ilgalaikį kelionių draudimą, galiojantį bent metus. Tokiu atveju sutaupysite tiek laiką, kurį praleistumėte kas kartą pildydami vis naujas sutartis, tiek pinigus ilguoju laikotarpiu.

Vienas iš didžiausių galvos skausmų draudžiantis, klausimas, ar kelionių draudimas yra reikalingas, jeigu jau turite Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Pastaroji iš tiesų dengia tam tikras medicinines išlaidas ir ją turėdami neabejotinai sulauksite pirmosios būtinosios pagalbos. Tačiau kai kuriais atvejais už paslaugas gali tekti susimokėti savarankiškai, kadangi ESDK dengia tik dalį tokių išlaidų. Pavyzdžiui, turint šią kortelę, nebus kompensuojamos paslaugos, atliekamos privačiose įstaigose – tai itin dažnas atvejis prireikus skubios odontologo pagalbos. Kelionių draudimas pravers ir tada, jeigu ruošiatės pakankamai rizikingam poilsiui – plaukimui kanojomis kalnų upėmis, slidinėjimui alpėse ar nardymui su rykliais. Negana to, kelionių draudimas dengia ne tik su sveikata susijusias išlaidas, bet ir pasirūpina, kad būtų atlyginta už skrydžio metu prarastą ar apgadintą bagažą, ar kai kuriais atvejais atšauktą skrydį.

Kelionių draudimas
Pigus kelionės draudimas.

Išsirinkote valstybę, nusprendėte, jog ESDK kortelės jūsų kelionės atveju nepakaks – metas apsidrausti. Tačiau kiek tai kainuos? Paprastai kelionių draudimo kaina priklauso nuo kelių pagrindinių aspektų – valstybės ar regiono, trukmės bei amžiaus. Pastaruoju atveju kelionių draudimas kainuoja mažiau studentams, turintiems tarptautines ISIC korteles ar akademikams, keliaujantiems su ITIC pažymėjimais. Pensijinio amžiaus atstovai tuo tarpu moka daugiau. Papildomos sąlygos taip pat didina kainą – pavyzdžiui, registruojamo bagažo ar nuomojamo automobilio draudimas. Šiuo atveju svarbiausia įvertinti savo poreikius ir sveikatos apsaugą paversti svarbiausiu prioritetu. Kaip jau minėjome, tai aktualiausia tiems, kurie renkasi aktyvų ir kiek pavojingą poilsį.

Suderinus visas draudimo detales, sumokėjus reikiamą mokestį, svarbiausia nepamiršti įsidėti jo kopijos į kelioninę rankinę ir, žinoma, tikėtis, jog taip ir neteks juo pasinaudoti. Vis dėlto, jeigu nutinka priešingai ir patiriate sužalojimų, svarbu kuo greičiau kreiptis į artimiausią ligoninę ar privačią kliniką ir pristatyti turimą dokumentą. Svarbu saugoti visus gydytojo raštus ir reikalingų vaistų kvitus, kad grįžę galėtume atgauti kompensaciją.

Taigi, kelionių draudimas turėtų būti neatsiejamas kiekvieno darbo ar poilsio tikslais valstybę paliekančio žmogaus dokumentas. Geriausia, jog niekada taip ir netektų juo pasinaudoti, tačiau atsitikus nelaimei, dokumento turėjimas padeda išspręsti problemas daug greičiau ir efektyviau.