Turto draudimas internetu – ką reikėtų žinoti?

Turto draudimas internetu
Vidaus turto draudimas namuose

Saugumas – tai viena iš didžiausių kiekvieno iš mūsų vertybių. Tačiau paprastai ją įvertiname tik tada, kai kyla pavojus jos užtikrinimui ar ji yra visiškai pažeidžiama. Vis dėlto nė vienas nesame apsaugotas nuo tokių nelaimingų atsitikimų, sukeltų gamtos ar trečiųjų asmenų nusikalstamos veikos, kaip gaisras, vandentiekio avarijos, apiplėšimas ar vandalizmas. Visgi, kai ką padaryti galime – turto draudimas internetu yra atsakymas tiems, kurie siekia maksimizuoti savo turto apsaugą ir užkirsti kelią milžiniškoms nenumatytos nelaimės pasekmėms. Turto draudimas apsaugo tiek nuo turto apgadinimo, pavogimo, tiek nuo visiško jo sunaikinimo. Draudimo siūloma suma užtikrins kur kas spartesnį grįžimą į režimą ir žalos pašalinimą. Ką reikėtų žinoti apie tokią paslaugą?

Vidaus turto draudimas internetu
Namų turto draudimas

Turto draudimu galima apsaugoti savo butą, namą ar kotedžą, automobilį bei juose esantį kilnojamąjį turtą. Priklausomai nuo draudimo bendrovės galima rinktis įprastą ar padidintos apsaugos draudimą, apimantį didesnes rizikas, neįtrauktas į klasikinį pasiūlymą. Skirtingas draudimo bendrovių ypatybes galima išsiaiškinti jų internetinėse svetainėse, kuriose paprastai pateikiama itin išsami ir plati informacija. Negana to, turto draudimas internetu, leidžia pasinaudoti specialiomis kainų skaičiuoklėmis. Viskas, ką turite padaryti, tai suvesti savo asmeninius duomenis bei informaciją apie turtą – kiek jo turite, kur jis laikomas, kokie rizikos faktoriai jums svarbūs. Tai leis pasiūlyti preliminarią kainą, kuria galėsite vadovautis lygindami skirtingas bendroves. Turint 5-7 bendroves ir jų siūlomas sąlygas, rekomenduojame sąrašą sumažinti iki 3-4 bendrovių ir suplanuoti susitikimus su jų atstovais fizinėse įstaigose. Tai leis išsiaiškinti, nuo kokių konkrečių rizikų būsite apsaugoti, kokias įmokas teks mokėti. Dėl šios priežasties nevertėtų vadovautis internetinių skaičiuoklių duomenimis lyg konstanta – draudikas paprastai bus linkęs pasiūlyti tai kas leistų jums norėti bendradarbiauti ir pasirašyti sutartį.

Sudarius draudimo sutartį, vertėtų laikyti ją gerai įsimenamoje vietoje su viltimi, jog taip ir neteks jos panaudoti. Juk dėl to ir mokame pinigus, tiesa? Vis dėlto, papildoma apsauga visada yra naudinga ir rekomenduotina. Specialistai rekomenduoja rakinti duris šarvo durimis, įjungti signalizaciją bei dūmų detektorių. Siekiant apsisaugoti nuo nelaimių, galinčių sukelti gaisrą, kas kartą palikus namus vertėtų išjungti elektroninius prietaisus bei sandariai uždaryti langus. Kaimynų, draugų ar artimųjų apsilankymas jūsų bute kelionės ar komandiruotės metu taip pat padėtų padidinti saugumą.

Turto draudimas internetu
Vidaus turto draudimas namuose

Vis dėlto, jeigu nelaimingo įvykio išvengti nepavyksta, pirmiausia būtina susiekti su policija, priešgaisrine ar avarine tarnyba, priklausomai nuo situacijos ir užtikrinti, jog situacija būtų kuo greičiau išnalizuota. Ne vėliau nei per tris darbo dienas privaloma susisiekti su draudimo agentu, pristatant dokumentus ir užpildant prašymą, suteiksiantį garantiją dėl išmokos, skirtos žalai padengti, išdavimo. Atitinkamas asmuo įvertins sugadintą turtą bei nustatys sumos, kuri bus išmokėta, dydį. Paprastai pinigai nukentėjusįjį pasiekia per mėnesį, tačiau dauguma bendrovių, siekdama pasirūpinti kuo didesne savo klientų gerove, pinigus išmoka kaip įmanoma greičiau, pervesdami juos į asmeninę banko sąskaitą arba į įstaigos, atliekančios tvarkymo darbus, sąskaitą.

Taigi, turto draudimas internetu – tai išeities kiekvienam, siekiančiam maksimalaus saugumo namuose ir turimos nuosavybės apsaugojimo, nepriklausomai nuo to, kur esate patys.