Turto draudimas ir patarimai jį renkantis

Turto draudimas internetu

Namai daugeliui yra tapę saugumo sinonimu. Vis dėlto, tai vieta, į kurią grįžtama po dienos darbų, trumpesnių ar ilgesnių kelionių. Dėl šios priežasties pasirūpinti savo namais bei juose esančiais daiktais turėtų būti kiekvieno žmogaus prioritetas. Turto draudimas – tai sprendimas kiekvienam, siekiančiam užtikrinti maksimalią savo nuosavybės apsaugą ir atlygį jos netekus. Nors moralinė žala ne visada bus atlyginta, tačiau finansinis sprendimas gali padėti bent iš dalies sumažinti patirtus nuostolius.

Būsto draudimasVisų pirma, kas tiksliai apibūdinama kaip turto draudimas? Tai toks būdas apsidrausti, kai siekiama nuo gedimų ar suniokojimo apsaugoti nekilnojamąjį turtą ir jame esančią nuosavybę. Turtas – tai ir fizinė gyvenamoji vieta (namas ar butas), ir joje esantys baldai, technologijos prietaisai, juvelyrika ar pinigai. Gyventojų turto draudimas suteikia galimybę apsaugoti savo nuosavybę nuo gamtos stichijų sukeltų nelaimių ar ilgapirščių, siekiančių apšvarinti jūsų namus. Pirmasis patarimas – lyginkite skirtingas draudimo bendroves, kadangi kiekviena iš jų, nors ir specializuojasi turto draudime, gali pasiūlyti ne tik skirtingas kainas, bet ir sąlygas. Atkreipkite dėmesį, kokie sprendimai yra siūlomi vidaus turto draudimui, draudimo išmokoms, priklausomai nuo turimo turto. Paprastai kaina, kurią gautumėte nelaimingo atsitikimo atveju, sutampa su suma, kuri būtų reikalinga iš naujo įsigyti turimą turtą. Konkreti pinigų suma apskaičiuojama namo ar buto plotą padauginant iš vieno kvadratinio metro vertės.

Turto draudimas gali būti kelių skirtingų rūšių:

  • Būsto draudimas
  • Vidaus turto draudimas
  • Civilinės atsakomybės draudimas

Busto draudimas yra pats populiariausias ir dažniausiai rekomenduotinas sprendimas. Jis leidžia atgauti pinigus už gamtos ar žmonių sukeltus nekilnojamojo turto apgadinimus ar sunaikinimus. Vidaus turto draudimas rūpinasi tuo, kas yra jūsų namuose – baldais, buitine technika, papuošalais ar kitais vertingais daiktais. Civilinės atsakomybės draudimas atlygina žalą tretiesiems asmenims, kuriuos sukėlėte jūs. Vienas iš dažniausių to pavyzdžių – vandeniu užlieti vonios kambariai ar virtuvės, taip pat, gaisro sukelti padariniai. Verta pastebėti, jog tokio tipo draudimas yra bene pigiausias iš visų turto draudimo rūšių, tačiau itin vertas investicijos, kadangi padeda apsidrausti nuo netikėtų problemų ir atsakomybės.

Turto draudimas internetuDalis draudimo bendrovių siūlo apsidrausti turtą naudojantis internetinėmis svetainėmis. Pateikiama konkreti turto informacija leidžia apskaičiuoti apytikslią draudimo kainą ir pasiūlyti optimaliausią sprendimą. Paprastai prašoma nurodyti gyvenamosios vietos tipą, plotą kvadratiniais metrais, adresą, aukštų skaičių, statybos tipą bei metus bei galimas apsaugos priemones (pavyzdžiui, šarvo duris, signalizacija ir t.t.). Taip pat, reikėtų nurodyti būsto savininko asmens kodą ir draudimo preferencijas – kokios rūšies draudimo reikia, kokios rizikos turėtų būti įtrauktos bei situacijos, galinčios turėti įtakos draudimui (pavyzdžiui, jeigu būstas yra remontuojamas ar nuomojamas kitiems asmenims). Vis dėlto, internetu palyginus skirtingų bendrovių kainas ir sąlygas, geriausią sprendimą priimsite au nuvykę į fizinę draudimo vietą, kur jus pakonsultuos savo srityje seniai dirbantys ir daug patirties turintys specialistai.

Jeigu iki šiandien dar svarstėte, ar verta drausti turimą kilnojamą ar nekilnojamą turtą, tikimės, jog nusprendėte tai padaryti. Turto draudimas – tai priemonė, leidžianti maksimaliai pasiruošti galimai nelaimei ir kuo greičiau padengti jos sukeltus nuostolius.