Vidaus turto draudimas – Svarbiausi patarimai

Vidaus turto draudimas
Namų vidaus turto draudimas internetu

Ne veltui tegiama, jog namai – tai kiekvieno iš mūsų tvirtovė. Tai vieta, kurioje dažniausiai jaučiamės jaukiausiai, geriausiai ir saugiausiai. Kad tokia savijauta dar sustiprėtų, verta pasirūpinti papildoma būsto apsauga, kuri leis ne tik ramiai miegoti, bet ir palikti namus ilgesniam laikui, pavyzdžiui, darbo komandiruočių ar švenčių metu. Tai užtikrinti padeda vidaus turto draudimas, saugantis visą jūsų nuosavybę, esančią namuose. Šiame straipsnyje paaiškinsime svarbiausius dalykus, kuriuos turėtumėte žinoti apie tokią draudimo rūšį.

Vidaus turto draudimas internetu
Namų turto draudimas

Visų pirma, vidaus turto draudimas – tai draudimas skirtas apsaugoti jūsų valdomą kilnojamąjį turtą, kuris laikomas pačiame name ar bute, arba pagalbinėse patalpose. Toks draudimas atlygina žalą, nuo kurios nukentėjo tiek buitinės technikos, tiek elektroniai (pavyzdžiui, namų kinas, muzikos grotuvas, televizorius) prietaisai, tiek baldai, drabužiai ar juvelyrikos dirbiniai. Vidaus turto draudimas padengia žalą, kurią sukelia tretieji asmenys (pavyzdžiui, įsilaužėliai, vagys namuose ar gatvėje, apiplėšiantys vidaus turtui priskiriamą nuosavybę), gamtinės stichijos (pavyzdžiui, audra, gaisras, vanduo – vandentiekio nelaimės atveju), taip pat tokie įvykiai kaip išdaužtas stiklas ir panašiai.

Renkantis vidaus turto draudimą, kaip ir bet kuriuo kitu atveju, labai svarbu palyginti sąlygas ir kainas skirtingose draudimo bendrovėse. Nors draudžiama nuo panašių įvykių, tačiau rizikos bei apsauga gali skirtis, priklausomai nuo skirtingos nuosavybės rūšių, gyvenamosios vietos (miesto ar kaimo), papildomų rizikos faktorių (pavyzdžiui, galimo potvynio pavasarį) ar apsaugos priemonių, saugančių namus (šuns, avarinės signalizacijos, dūmų detektoriaus bei šarvo durų). Taip pat ir su kaina, viso turto draudimo suma yra paverčiama į pinigų sumą, reikalingą įsigyti tokį patį turtą, kuris nelaimės atveju buvo sunaikintas. Dažniausiai visa kaina apskaičiuojama bendrąjį namo ar buto plotą padauginant iš sumos, kuria įvertintas vienas kvardratinis metras. Tai užkerta kelią ilgo nuosavybės sąrašo sudarymui.

Kodėl toks draudimas yra naudingas ir turėtų atsidurti artimiausiuose jūsų planuose? Visų pirma, nelaimės atveju, žala, kurią patirsite dėl sugadintų, sunaikintų ar pavogtų vidaus turto daiktų, bus atlyginta lyg už tokius pačius naujus daiktus, nepriklausomai nuo to, kaip jie nusidėvėję. Toks draudimas užtikrins ramų naktiems miegą – tiek pačiame būste, tiek paliekant jį ir ilsintis kitos valstybės viešbutyje.

Vidaus turto draudimas
Namų vidaus turto draudimas internetu

Nusprendus, jog vidaus turto draudimas yra ta priemonė, kuria sieksite maksimalios savo turto apsaugos, verta ne tik pasiskaičiuoti preliminarias kainas internete, bet ir susitikti su konkrečios bendrovės atstovu, galinčiu įvertinti jūsų situaciją ir, atsižvalgus į ją, pasiūlyti geriausių sąlygų ir kainos santykį – kitaip tariant, padaryti viską, jog ir jūs jaustųmėtės apsaugotas, ir jų piniginė dėl to nenukentėtų.

Siekdami, jog tokio draudimo niekada nereiktų panaudoti, turėtumėte dar atidžiau rūpintis savo namais. Kas kartą išėjus iš namų vertėtų atjungti visus elektroninius prietaisus tam, kad netikėta audra ar techninė nelaimė nesugadintų turimos nuosavybės. Didesnes pinigų sumas verčiau laikykite patikimuose bankuose, nes ilgapirščiai puikiai išmano dažniausias slėptuves ir bemat jas apšvarina. Galiausiai, išvykdami atostogauti, paprašykite kaimynų ar artimųjų karts nuo karto apsilankyti jūsų namuose ir patikrinti, ar visi prietaisai išjungti ir taip pat tam, kad susidarytų įspūdis, jog šeimininkai niekur neišvyko.